Stomatologija

Danties atkūrimas

1 pav. Mūsų klinikoje atliktas pažeisto danties atkūrimas.

 

Pagrindinė šunų bei kačių dantų ir jų periodonto ligų profilaktikos priemonė - profesionali burnos higiena.

Mūsų klinikoje atliekamos procedūros:

Sąkandžio atstatymas, dantų atspaudų nuėmimas;

Dantų plombavimas;

Pieninių dantų šalinimas;

Dantų kanalų gydymas (endodontija) ir plombavimas;

Dantų rentgeno tyrimai;

Pažeistų dantų šalinimas;

Nuskilusių dantų atkūrimas;

Dantų apnašų šalinimas ultragarsiniu skaleriu ir poliravimas;

Chirurginės burnos ertmės operacijos;

Burnos ertmėje esančių gumbų/darinių/auglių bei kitokių pakitimų mėginių paėmimas ir vertinimas citologiniam tyrimui, biopsijos ir histologiniai tyrimai;

Triušių bei kitų graužikų dantų procedūros (dantys trumpinami tik naudojant odontologinė gražtą)

Mūsų klinikoje galite įsigyti burnos ertmės ir dantų priežiūros priemonių (dantų šepetukų ir pastų šunims, jūros dumblių minkštinančių apnašas, įvairius dezinfekuojančius tepalus esant dantenų uždegimams, įvairių kramtalų, tepaliukų skirtų apnašų mažinimui, specialaus pašaro, palaikančio sveiką dantų ir burnos ertmės būklę).

Dantų rentgenas

2 pav. Mūsų klinikoje atliktas diagnostinis dantų rentgenas

Kodėl būtina prižiūrėti augintinių burnos ertmę?

Šunims ir katėms, kaip ir žmonėms, reikalinga burnos higiena. Todėl šeimininkai ir veterinarai turi pasirūpinti, kad mūsų auginitinių dantys ir dantenos visada būtų sveikos.

Dažnai problemų kyla smulkių veislių šunims, kurie dažniausiai turi polinkį dantų apnašų ir akmenų formavimuisi, taip pat, jiems dažnai neiškrenta pieniniai dantys ir šalia išdyksta nuolatiniai. Tokiu atveju pieninius dantis būtina traukti, kitaip gali kilti sąkandžio anomalijų, iškrypti dantukai, prasidėti uždegimas. Pajutus nemalonų kvapą iš gyvunėlio burnos, būtina apsilankyti pas veterinarijos gydytoją, nes tai gali būti dantenų ligų, akmenų formavimosi, dantenų ar net burnos ermtės uždegimo požymis. Nesilaikant burnos higienos reikalavimų, vystosi periodonto ir dantų susirgimai, atsiranda apnašos ir akmenys, iškrenta dantys.

Kaip atliekamas apnašų/akmenų šalinimas mūsų klinikoje


Atliekant dantų apnašų valymo procedūrą (bei kitas odontologines procedūras):

>>Vadovaujamės EVDS ( Europos veterinarinės odontologijos asociacija), WSAVA (Pasaulio smulkių gyvūnų veterinarijos asociacija), AAHA (Amerikos gyvūnų klinikų asociacija), AVDC (Amerikos veterinarinės odontologijos koledžas), ICATCARE (tarptautinė "IcatCare "organizacija) standartais ir naujausiomis šių organizacijų rekomendacijomis.

>>Prieš kiekvieną burnos higienos procedūrą visada rekomenduojame atlikti dantų rentgeną, nes dantis kaip ledkalnis - matoma tik dalis danties virš dantenų, tačiau nematoma, kas yra po jomis.

>>Procedūrą atlieka odontologijoje besispecializuojanti vet. gydytoja. Procedūra su išsamia gyvūno savininko konsultacija trunka apie 1,5 val.

>>Dantų apnašų šalinimui yra naudojamas ultragarsinis skaleris.

>>Visada tikriname skalerio antgalių kokybę. >1 mm nusidėvėjęs antgalis pablogina apnašų nuvalymo efektyvumą 50%. .

>>Naudojame tik sterilius instrumentus ir priemones.

>>Procedūra atliekama taikant anesteziją, nes tik tokiu būdu galima išsamiai apžiūrėti kiekvieną gyvūno dantį ir galimus defektus. Anestezuotam gyvūnui prieš burnos higienos procedūrą atliekama išsami dantų apžiūra, visų dantų dantenų kišenių matavimas ir dantų būklės įvertinimas.

>>Taikome multimodalinę anesteziją bei analgeziją.

>>Nenaudojame spyruoklinių žandikaulio plėtiklių, kurie pvz. katėms, dėl per daug išplėstų žandikaulių, gali užspausti kraujagysles, sukelti aklumą ir žandikaulių pažeidimus, todėl kai reikia, yra naudojami specialūs mažais žingsniais reguliuojami žandikaulio plėtikliai (patvirtinti tarptautinės "IcatCare "organizacijos)

>>Kadangi dantų apnašų šalinimo metu atsiranda mikro įbrėžimų danties emalio paviršiuje, po apnašų valymo procedūros visada poliruojame dantų paviršių su spec. poliravimo pasta ir elektriniu poliravimo antgaliu. Po šios procedūros danties paviršius vietoje šiurkštaus tampa slidus/glotnus, taip mažiau kimba apnašos. Ši procedūra yra svarbi burnos ertmės higienos dalis.

>>Jei vis tiktai prireikia po dantų apžiūros šalinti dantis, prieš kiekvieną šalinimą yra padaroma rentgeno nuotrauka (už papildomą mokestį) situacijos įvertinimui, kurios negalima pamatyti plika akimi. Šalinant dantis (ir kitoms skausmingoms odontologinėms procedūroms) visada naudojame vietinę anesteziją, t.y. gyvūnui į tam tikras charakteringas žandikaulių vietas yra suleidžiami vaistai ir sukeliama vietinė nejautra (audiniai "aptirpsta"), t.y. blokuojami skausmo signalai, tokiu būdu galime užtikrinti jog jūsų augintinis tikrai nejaus skausmo (principas panašus kaip ir žmonių odontologijoje).

 

Pieninių dantų šalinimas

3 pav. Mūsų klinikoje atliktas 18-os pieninių dantų šalinimas

Odontologinių procedūrų metu yra naudojama inhaliacinė anestezija arba intraveninė anestezija panaudojant elektroninius programuojamus švirkštus. Gyvūno anestezija pasirūpina mūsų vet. anesteziologė. Gyvūnui atliekama klinikinė apžiūra, atliekama savininko apklausa, atliekami kraujo tyrimai, apie gyvūno sveikatos būklę. Iš surinktų duomenų vet. anesteziologė nusprendžia, kokį anestezijos protokolą reikės naudoti (pvz atsižvelgiama į: brachicefalinį sindromą turintys gyvūnai, senyvo amžiaus gyvūnai, insktų ar kepenų problemas turintys gyvūnai, diabetikai, nutukę gyvūnai, labai jauni gyvūnai, širdies problemų turintys gyvūnai, labai stresuoti gyvūnai, didelių ir mažų veislių gyvūnai, tam tikrų veislių gyvūnai), tačiau jei gyvūnas turi sveikatos problemų ir odontologinės problemos nėra kritinės, gyvūnas perduodamas vidaus ligų gydytojams, kurie gyvūno būklę stabilizuoja iki tokio lygio, kai bus galima taikyti anesteziją.Esant įtarimui dėl širdies problemų, gyvūnas perduodamas mūsų ultragarso specialistei. Visada atsižvelgiama į naudos ir žalos santykį.

Gyvūnas intubuojamas endotrachėjiniu vamzdeliu, nepriklausomai nuo anestezijos rūšies prieš procedūrą ir procedūros metu gyvūnui yra tiekiamas 93% deguonis, gyvūnas yra šildomas, tiekiami pašildyti skysčiai, panaudojant elektroninę monitoringo sistemą yra stebimi gyvybiniai parametrai. Po procedūros gyvūnas prižiūrimas, tikrinami jo gyvybiniai parametrai,jis šildomas, tiekiami skysčiai. Jei procedūra yra labai skausminga, papildomai naudojamos infuzinės elektroninės programuojamos pompos, kurios leidžia per kateterį tiekti tam tikrus vaistus mikrodozėmis reikiamu nustatytu greičiu (CRI – Continuous Rate Infusion), kurie padeda užtikrinti skausmo eliminavimą tą pačią procedūros dieną arba, jei gyvūnas paliekamas stacionare, vaistai tokiu būdu gali būti tiekiami kelias dienas taip užtikrinant nenutrūkstamą analgeziją.

Gyvūnui nuo pat procedūros pradžios ir po procedūros (įskaitant ir jo buvimą namie) yra užtikrinamas skausmo nebuvimas, tai padeda greičiau gyti žaizdoms, gyvūnas mažiau turi problemų su apetitu, gyvūnas mažiau stresuoja. Po procedūros vet. odontologė pakonsultuoja, kaip prižiūrėti gyvūną gyjimo laikotarpiu, pakonsultuoja dantų priežiūros klausimais. Visi duomenys supildomi į vet. odontologijos duomenų bazę ir reikalui esant gali būti pateikti savininkui.  

 

Mūsų forumas

forumas

Dalyvaukite mūsų forume, dalinkitės naudinga informacija, sužinokite atsakymus į rūpimus klausimus.

 

Mūsų kontaktai

   • Adresas: Sodų g. 19, Jonava, LT - 55190, Lietuva
   • Tel: +(370) 349 60063
   • Mob.Tel: +(370) 600 34409
   • E-paštas: Šis el.pašto adresas yra apsaugotas nuo šiukšlų. Jums reikia įgalinti JavaScript, kad peržiūrėti jį.
   • Darbo laikas:
   • I-V 9.00-19.30, VI-VII 09.00-17.00