Veterinarijos klinika Jonavos veterinarijos centras Veterinarijos klinika Jonavos veterinarijos centras

Rodyti pranešimus

Čia galite matyti visus šio nario pranešimus. Matote tik tuos pranešimus, kurie buvo paskelbti jums prieinamose lentose.


Žinutės - VetVika

Puslapiai: 1 [2] 3 4 ... 22
16
Sveikata / Re: Sukandziojo suni.
« Įrašytas: Lapkričio 11, 2015, 23:02:24  »
Labas vakaras,
Taip, gali būti limfa, tačiau taip pat gali būti ir abscesas (pūlių pripildytas uždaras "maišelis"), kurį reikėtų atverti, išplauti ir kuo greičiau gydyti antibiotikais. Kadangi šuns dantys nėra "sterilūs", bakterinio uždegimo tikimybė didelė, todėl būtinai nuvykite pas vet. gydytoją.

17
Sveikata / Re: ausų erkutės
« Įrašytas: Lapkričio 11, 2015, 22:57:44  »
Laba diena,
Užsikrėtimo rizika yra, todėl siūlyčiau prieš vykstant užlašinti ant sprando "Stronghold" lašus, kurie apsaugos nuo užsikrėtimo.
Stipriai rekomenduoju kitus gyvūnus gydyti taip pat.

18
Mažyliai / Re: Sisiojimas visur
« Įrašytas: Spalio 07, 2015, 23:03:37  »
Greičiausiai ne. Turėkite kantrybės ir dresiruokite toliau! Prireiks laiko, kol ji pilnai supras ko iš jos tikitės :)

19
Sveikata / Re: Katės perianalinės liaukos fistulė kaip pagydyti
« Įrašytas: Spalio 07, 2015, 22:56:07  »
Greičiusiai katytei ne fistulė, o analinės liaukos užsikimšimas ir gal net uždegimas ar abscesas (pūlių pilna liauka). Jei yra uždegimas - reiklaingas gydymas antibiotikias, jei tik užsikimšimas, tokio gydymo dažniausiai pakanka. Kodėl taip atsitinka tiksliai nėra žinoma, tačiau nutukusios katės turi didesnį polinkį. Taip pat manoma, kad įtakos turi dieta. Pabandykite pakeisti pašarą pasitarę su vet. gydytoja.
Fistulės gydomos visiškai kitaip, jų vystymuisi turi imuniniai faktoriai, ir gydomos imunosupresiniais vaistais, kartais kombinuojant medikamentinį gydymą su chirurgija, tačiau katėm pasitaiko itin retai. Tai daugiau šunų (dažniausiai vokiečių aviganių) problema.

20
Graužikai / Re: Nugaišo kralikė, o mažyliai liko. Ką daryti?
« Įrašytas: Rugpjūčio 16, 2015, 22:34:02  »
Sveiki,
Idealiausias būdas rasti kitą žindančią patelę. Jei to padaryti neįmanoma, tuomet galite daryti ožkos pieno ir kačių pieno pakaitalo  nusipirkti galite veterinarijos klinikose ar vaistinėje) mišinį. Maišykite lygiomis dalimis. Į šį mišininį rekomenduojama dadėti acidophilus gerųjų bakterijų (išimkite iš kapsulės turinį ir suberkite į mišinį). Maitinti reikia 2 kartus dienoje, NE DAUGIAU! Kitu atveju gali nugaišti. Maitinti patogiausia su švirkštu. Pagamintas mišinys turi būti sunaudotas per 24 val, t.y. kas kartą reikia gaminti naujai. Jokiais būdais negalima naudoti karvės pieno ar pieno mišinukų skirtų kūdikiams. Taip pat apie 2sav. triušiukai patys negali savarankiškai išsituštinti ir pasišlapinti, todėl Jums teks padėti. Paimkite vatos gniužulėlį sudrėkintą šiltame vandenyje ir stimuliuokite išangės srityje tol kol pasituštins ir pasišlapins. Jei to reguliariai nedarysite, gali persipildyti ir trūkti šlapimo pūslė, kas nulems triušiukų gaišatį. Stenkitės apsaugoti nuo aplinkos taršos, prieš liečiant kruopščiai nusiplaukite rankas, o dar geriau jas dezinfekuokite. Laikykite juos šiltai, nors šiuo sezono metu tai nėra didelė problema. Tikiuosi atsakiau į rūpimus klausimus. Sėkmės!

21
Sveikata / Re: šuo šlubuoja priekinėmis kojomis
« Įrašytas: Rugpjūčio 16, 2015, 21:52:11  »
Laba diena,
Jūsų šuniukui BŪTINAI reikalingas rentgenas, nes gali būti, jog gydymas bus reikalingas visą likusį gyvenimą, ir paūmėjus visada žinosite ką daryti, todėl visada spėlioti tikrai nepatarčiau. Ar tai stuburo ar sąnarių problemos, gali parodyti tik rentgeno tyrimai.

22
Sveikata / Re: isberimas
« Įrašytas: Liepos 09, 2015, 22:15:56  »
Laba diena, taip visų pirma nuveškite apžiūrai veterinarams. Nepamačius ir neatlikus tyrimų sunku pasakyti kas čia yra

23
Sveikata / Re: šuns alergija
« Įrašytas: Birželio 20, 2015, 17:36:14  »
Laba diena,
Sužinoti ir patvirtinti, jog tai yra alergija, visų pirma reikia atmesti kitas įmanomas priežastis (parazitines, infekcines, grybelines, autoimuninės ir kt.). Atlikus odos skutmenų mikroskopiją, citologinius ir jei reikia bakteriologinius ar mikologinius tyrimus (ar net retais atvejais odos biopsiją), ir atmetus kitas galimas odos ligas, tada galima galvoti apie alerginius procesus. Tačiau, alergijų rušių yra įvairių: maistinės kilmės, blusų sukeltas alerginis dermatitas, sezoninė  alergija (žydintiems augalams), atopinis dermatitas (aplinkos veiksniams, pvz.: dulkėms, pelėsiui ar kt.) ar jų kombinacija. Todėl vien tik iš pažiūros nustatyti ar tai yra maistinė alergija yra neįmanoma. Tam reikalingas ilgas ir glaudus gyvūno savininko ir vet. gydytojo bendradarbiavimas.

24
Mityba / Re: Sausas edalas
« Įrašytas: Birželio 11, 2015, 22:02:51  »
Jeigu naują hipoalerginį sausą pašarą pradėjote vartoti neseniai, bent 2-3 mėnesius negalima nieko griežtai duoti papildomai, tam kad sužinoti ar gyvūnas yra alergiškas pašarui ar aplinkos veiksniams ( atopinis dermatitas), todėl tuo laikotarpiu nieko kito duoti nerekomenduočiau.
Vėliau, jeigu įvedate naują pašarą, tai tik neprimaišykite iš karto, nes jei kasysis, nesuprasite kas jam netiko. Pradžioje pabandykite nusipirkti kokį konservą ir stebėti ar nepradeda kasytis, jei kasosi, vadinasi netinka, jei ne - tęskite . Kas jam tinka, konkrečiai nepasakysiu, nes neaišku kam jis yra alergiškas, bet dažnausiai maistinės kilmės alergijos būna baltymamas (nors gali būti ir angliavandeniams bei įvairiems priedams), todėl reikia stengtis rinktis konservus tokius, kurių baltymų šaltinis būtų toks, kurio niekada iki tol nebuvo ėdęs, pvz.: triušiena, veršiena, žvėriena ar kt.
Visumoje, išsiaiškinti ar tai yra atopinis dermatitas ar alergija maistui, nėra lengva ir tam reikalingas glaudus veterinaro ir jo savininko bendradarbiavimas.

25
Sveikata / Re: rinitas/sloga
« Įrašytas: Gegužės 31, 2015, 22:58:52  »
Laba diena,
Panašu, kad katukui rinitas ir galimai konjunktyvitas. Neparašėte koks jo amžius? Ar vienos pusės ar abipusis? Nosies ir akies uždegimai vienos ir tos pačios pusės? Priežasčių gali būti daug ir įvairių, tačiau negydant ar užleidus, vystosi osteomielitas (infekcija pereina į aplinkinį kaulinį audinį) ir tokiu atveju gydymas apsunksta dar labiau (dažnai išgydyti iki galo tiesiog net neįmanoma).
Dažniausiai pasitaikančios lėtinio rinito ir konjuktyvito priežastys yra šios: herpės, kalici ar kito viruso sukeltas uždegimas, grybelinės ligos (pvz.: kriptokokozė, aspergiliozė), chlamidijozė, svetimkūnis nosyje, polipai ar navikas nosyje, ausų (- ies) uždegimas ar polipai ausyse, dantų problemos (pvz.: gilus abscesas prie danties šaknies) ar kt..
Kaip matote priežastys gali būti įvairios, bet gydymas skirtingas, ir ne visada pirminė priežastis yra bakterinė infekcija (dažnai ji būna tik antrinė). Todėl jeigu gydymas antibiotikais nepadeda, reikia ieškoti pirminės priežasties. Tam gali prireikti atlikti kelis ar net visus šiuos tyrimus: bakteriologinį, mikologinį, citologinį, tyrimus dėl virusų, rentgeno tyrimą, kraujo tyrimą, ausų otoskopiją, nosies, gerklų endoskopiją, ar net kompiuterinę tomografiją.


26
Sveikata / Re: Kalių ruja
« Įrašytas: Gegužės 17, 2015, 22:16:53  »
Sveiki,
Tai, kad per rują patinsta lytiniai organai yra normalu. Jeigu kalytė jaučiasi gerai, šlapinasi normaliai, tai nerimauti nereikėtų.

27
Mityba / Re: Sausas edalas
« Įrašytas: Gegužės 13, 2015, 21:46:53  »
Sveiki,
Royal canin hypoallergenic pašaras yra pilnai subalansuotas visavertis dietinis maistas skirtas sumažinti ingredientų ir maistinių medžiagų netoleravimą. Šis pašaras yra su hidrolizuotais labai gerai įsisavinamais baltymai su maža molekuline mase. Jei alergijos požymiai išnyksta, ši dieta gali būti naudojama neribotą laiką.
Acana yra taip pat kokybiškas pašaras, tačiau jeigu šuo yra alergiškas mėsos baltymams, šis pašaras jam gali tiesiog netikti. Eksperimentuoti be veterinaro patarimų kartais sunku, nes tam kad nustatyti ar tai yra maistinės kilmės alergija ar atopinis dermatitas, tam naudojama tam tikra maisto keitimo seka, reikalaujanti didelių šeimininkų pastangų.

28
Mažyliai / Re: Katinas Vemia/Išsekęs
« Įrašytas: Gegužės 01, 2015, 22:18:00  »
Sveiki! Jeigu vaistai nepadeda, kuo skubiau veškite katiną į artimiausią kliniką, kur yra galimybė atlikti rentgeno bei kraujo tyrimus. Vėmimo priežasčių yra labai daug, be tyrimų sunku spėlioti...

29
Sveikata / Re: šuns alergija
« Įrašytas: Balandžio 24, 2015, 17:45:02  »
Laba diena,
Puikiai suprantu vet. gydytojo nepasitenkinimą. Antibiotikai reikalingi dėl antrinės infekcijos, ir minimalus kursas prie odos infekcijų dažniausiai yra 3-6sav. Pagerėjimas dažniausiai atsiranda anksčiau, tačiau jei per anksti nutraukiate gydymą - infekcija atsinaujina ir gali įgauti atsparumą tam antibiotikui, todėl kitą kartą jau reikia ieškoti naujo...Taigi visų pirma laikykitės vet. gyd. nurodymo ir naudokite antibiotikus tiek kiek paskirta.
Tačiau, tai priežasties nepanaikina, tik pasekmes, todėl neatradus ar negydant pirminės priežasties - alergijos, infekcija bei mieliagrybis gali atsinaujinti. Todėl patarčiau pasikalbėti plačiau apie tai kaip geriau ir saugiau kontroliuoti alergiją. Pirmiausiai pabandykite išsiaiškinti ( su vet. gyd. pagalba) ar ši alergija susijusi su pašaru (nors abejoju, nes kaip supratau pasireiškia 2 kartus per metus, todėl galima įtarti sezoninę alergiją, kokiems nors augalams). Kiekvieno alergiško paciento gydymas yra individualus, priklauso nuo daugelio veiksnių, todėl internetu gydymo skirti tikrai negaliu. Taip pat prisiminkite, kad alergija nėra išgydoma, jos galima tik išvengti pakeitus tam tikrus veiksnius ( pvz. pašarą), tačiau ją BŪTINA kontroliuoti, kad vėliau nereikėtų gydyti pasekmių.

30
Sveikata / Re: Katė dažnai vaikšto į dėžutę, bet nieko nepadaro
« Įrašytas: Balandžio 16, 2015, 14:18:45  »
Laba diena. Būtinai pasirodykite vet. gydytojui. Gali būti, kad jai šlapimo pūslės uždegimas ar (ir) akmenligė ar inkstų uždegimas/nepakankamumas.. Todėl visų pirma reikalingas katės ir jos šlapimo bei kraujo tyrimas.

Puslapiai: 1 [2] 3 4 ... 22